تور باتومی نوروز

باتومی گرجستان؛ دومین شهر بزرگ گرجستان

باتومی به انگلیسی Batumi دومین شهر بزرگ گرجستان و پایتخت جمهوری خودمختار آجارا است که در ساحل دریای سیاه در جنوب غربی گرجستان واقع شده است. بندر باتومی گرجستان با آب و هوای نیمه گرمسیری خود در نزدیکی قفقاز قرار دارد، در گذشته ای نه چندان دور بیش از 80 درصد اقتصاد باتومی بر محور گردشگری و قمار می گشت، اما از سال 2010 بندر باتومی گرجستان در صنعت کشتی سازی و فرآورده های غذایی، ماشین سازی، روکش مبلمان و ... نیز فعالیت دارد.

ساحل باتومی که در طی سال های گذشته از آثار و مشکلات جنگ جهانی اول و دوم بی نصیب نبود، در سال 1989 استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی به دست آورد و از آن زمان تاکنون باتومی نیز به عنوان عضو جداناپذیر در قلمرو گرجستان قرار دارد. گرچه این شهر روزهای تاریخی و صنعتی زیادی را پشت سر گذاشته است، اما نمی توان از باغ ها، کلکسیون گیاهان عجیب و غریب، مزارع چای، باغ های مرکبات، امکانات تفریحی باتومی و ... گذشت.

باتومی گرجستان که با لقب دومین شهر بزرگ این کشور شناخته می شود، در واقع به عنوان یکی از زیباترین مناطق گرجستان که معماران اروپایی نهایت سلیقه را در طراحی آن به خرج دادند نیز مشهور است. افرادی که عاشق غروب دریا و ساحلی آرام هستند، ساحل بندر باتومی گرجستان بهترین گزینه برای آن ها می باشد. هم چنین این نقطه از کره زمین بسیار مناسب برای افراد علاقه مند به علم معماری می باشد چرا که معماری اروپایی و بافت قدیمی برخی از خیابان های این شهر حیرت انگیز است.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

تورهای پیشنهادی

    سوالات متداول