تور آلانیا

معرفی شهر ساحلی آلانیا در ترکیه

بدون شک آلانیا یکی از زیباترین، تاریخی ترین و باشکوه ترین شهرهای ساحلی ترکیه است. ترکیبی از سواحل جذاب دریای فیروزه ای رنگ مدیترانه و جنگل های بکر و زیبا! به دلیل ویژگی های قابل توجه آلانیا از جمله آب و هوای مدیترانه ای، بافت جغرافیایی بی نظیر، جاذبه های طبیعی و زیبا، سنت و فرهنگ غنی، آثار باستانی و تاریخی به جای مانده از گذشتگان به یک مقصد شناخته شده برای گردشگری تبدیل گردیده است که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از بسیاری از کشورهای جهان است. شهری توریستی ساحلی که می توان در تمام ماه های سال از آن لذت برد و هر آنچه را که باید در یک تعطیلات خوب تجربه کرد، برایتان فراهم می کند. الانیا، نه تنها گردشگران را به خود جذب می کند بلکه امروزه به یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی تبدیل گردیده است.

آلانیا دارای تابستانهای گرم و مرطوب مدیترانه‌ای و زمستان‌های بارانی و مرطوب است. این شهر در حوزه مدیترانه و در منطقه نیمه گرمسیری که بیشتر باران آن در طول فصل زمستان می‌بارد و تابستان‌های طولانی و گرمی از خود به جا می‌گذارد قرار دارد که باعث می‌شود که توریسم آلانیا از شعار «جایی که خورشید لبخند می‌زند» برای معرفی شهر استفاده کنند. به دلیل هوای معتدل مدیترانه‌ای آلانیا، بارش برف در این شهر ممکن نیست اما به دلیل ارتفاع بالای کوه‌های توروس در فصل زمستان منظرهٔ جالب پوشیده شدن کوه‌های توروس از برف از شهر دیده می‌شود.‌

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

تورهای پیشنهادی

  سوالات متداول

  دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلانیا کدامند؟

  برخی از زیباترین جاذبه های گردشگری آلانیا شامل قلعه آلانیا، برج سرخ، ساحل کلوئه پاترا و پارک دلفین ها می شوند.

  آلانیا شهری با مناظر طبیعی و آثار تاریخی بسیاری است که برخی‌از آن‌ها عبارت‌انداز: قلعه سیتادل، غاز داملاتاش، بندر کشتی سازی قدیمی، شهر باستانی سیدرا، سپادره، آبشار و ده‌ها موارد دیگر اشاره کرد.

  بهترین تفریحات شبانه آلانیا کدامند؟

  برخی از بهترین تفریحات شبانه ای که در آلانیا برگزار می شوند شامل کنسرت ها، فستیوال ها، مراسم ها و اجراهایی است که در سالن های تاتر یا کلوپ های شبانه آلانیا برگزار می شوند.

  آیا سفر زمینی به آلانیا ممکن است؟

  بله؛ شما برای انجام سفر زمینی به آلانیا نیاز دارید تا از شهر وان ترکیه عبور کنید

  که برای این‌کار می‌توانید از مرز مشترک ایران و ترکیه یعنی بازرگان عبور کنید و

  با عبور از شهرهای قاضی پاشا، قاضی آنتپ، آدنا و مرسین به آلانیا می‌رسید.

  بهترین زمان سفر به آلانیا چه زمانی است؟

  آب و هوای آلانیا مدیترانه‌ای است و خورشید در 300 روز از سال به شهر لبخند می‌زند و

  همین امر سبب شده تا تابستان‌های گرم و زمستان‌های بارانی داشته باشد و از آن‌جایی که بیشتر

  فصول سال گرم و آفتابی است شما هر زمانی که دوست دارید می‌توانید به این شهر زیبا سفر کنید.