تور مالزی

مالزی یکی از کشورهای قدرتمند در جهان است. کوالالامپور پایتخت رسمی در کشور مالزی است که از نظر وسعت نیز بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود. این شهر میان دامنه‌ای از کوهستان‌های زیبا قرار دارد و به طور کلی از نظر تحصیل و کار یک گزینه بسیار عالی است. مبرهن است که هزینه زندگی در این شهر به نسبت سایر شهرهای کشور مالزی بیشتر است.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

سوالات متداول

زبان و دین رسمی مالزی چیست؟

زبان رسمی این کشور، مالایی است؛ اما انگلیسی دومین زبانی که اکثر شهروندان مالزی با آن صحبت می‌کنند. بنابراین، اگر تا حد خوبی به زبان انگلیسی مسلط هستید،

در سفر به این کشور با مشکلی مواجه نخواهید شد. اسلام، دین رسمی مالزی است و بیش از 60 درصد جمعیت این کشور مسلمان هستند.

مذهب اغلب مسلمانان مالزی، شافعی است. مذاهب و ادیان دیگری چون اسماعیلیه، صوفیه، مسیحیت، بودایی و هندویی نیز در این کشور رایج است.

چه ارزی در مالزی استفاده می شود؟

واحد پولی که در سراسر کشور استفاده می‌شود رینگیت مالزی است. کارت‌های اعتباری به طور گسترده در اکثر هتل‌ها، مراکز خرید و رستوران‌ها پذیرفته می‌شود و دستگاه‌های خودپرداز زیادی در مناطق اصلی توریستی مالزی وجود دارد.

آیا وای فای به راحتی در دسترس است؟

دسترسی به اینترنت وای فای در اکثر مناطق اصلی مالزی خوب است. وای فای در اکثر رستوران‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید در دسترس است؛ اما ممکن اطلاعات لاگین به زبان چینی باشد.

امکانات سرویس بهداشتی چگونه است؟

در مالزی سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی رایج است. البته اغلب هتل‌ها و مراکز خرید به توالت فرنگی مجهز هستند.

آیا نوشیدن آب لوله کشی در مالزی بی خطر است؟

اکیداً توصیه می‌شود که در تایلند آب لوله‌کشی ننوشید. بهتر است از آب جوشیده، تصفیه شده یا آب معدنی استفاده کنید.

بهترین زمان برای سفر به مالزی چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به مالزی به اینکه قصد بازدید از کدام سواحل و مناطق را دارید، بستگی دارد. بهار مالزی بهترین زمان برای آب‌تنی است. در این فصل خبری از باران‌های شدید نیست و هوا به تدریج رو به گرمی می‌رود. فصل تابستان هم که بهترین زمان بازدید از جزایر مالزی محسوب می‌شود. باران‌های شدید مالزی در فصل پاییز و زمستان به اوج خود می‌رسد. اما خبر خوب این است که آب و هوای این کشور در فصل سرما معتدل و مطلوب باقی می‌ماند. اگر قصد شرکت در فستیوال‌های مالزی را دارید بهتر است تور خود را در فصل زمستان رزرو کنید.

حمل و نقل داخل مالزی چگونه است؟

بسیاری از سفرهای شما در سراسر کشور با اتوبوس، مینی ون یا تاکسی‌ خواهد بود. به علاوه، پروازهای داخلی برای مسافت‌های طولانی نیز صورت می‌گیرد.

جشنواره ها و رویدادهای سالانه اصلی چه زمانی برگزار می شود؟

 تایپوسام از جشن‌های بزرگ آئین هندو است که در ماه‌های دی و بهمن برگزار می‌شود. سال نوی چینی‌ها نیز مصادف با بهمن ماه است. همچنین، هرساله جشنواره ساراواک در خرداد ماه و روز ملی مالزی در مرداد ماه برگزار می‌شود.

کدام منطقه در مالزی امنیت پایینی دارد؟

ایالت صباح به عنوان خطرناک‌ترین منطقه مالزی شناخته می‌شود. آمار دزدی، زورگیری و آدم‌ربایی در این منطقه به خصوص از مردم غیربومی بسیار بالا است. بنابراین، در صورتی که کار واجبی در ایالت صباح ندارید به این منطقه سفر نکنید. به علاوه، در طول سفر همواره مراقب وسایل ارزشمند خود باشید.