تور مارماریس

مارماریس ترکیه

مارماریس شهری بندری در جنوب غربی کشور ترکیه در استان موغلا است. و داراى جمعيتى حدود 28000 نفر است. به دلیل نزدیک بودن این شهر به دریا و همچنین وجود دو لنگرگاه اصلی، باعث شده این شهر به عنوان مرکزی برای کشتیرانی و غواصی به شمار برود. از طريق آب های مارماریس می توانید به جزیره یونانی براحتى سفر کنید. همانطور که مشخص است آب های این شهر از اهمیت بالايى برخوردار هستند. اين شهر داراى آب و هواى مديترانه اى و تابستان هاى گرم و مرطوب و زمستان هاى بارانى و سرد است .

شهر مارماریس بین سواحل اژه و مدیترانه ای واقع است. این شهر به‌دلیل واقع شدن میان رشته‌ کوه‌های کنار دریا بسیار معروف است. و داراى مساحت 878 کیلومتر مربع است. نام مارماريس از مرمر گرفته شده ‌است. دلیل این نام‌گذاری وجود زياد سنگ مرمر در منطقه مارماریس است. كه در مجاور درياى مديترانه و كوه هاى احاطه شده از درختان سبز بسيار زيبا و ديدنى و متفاوت با ديگر شهرهاى توريستى تركيه است. كه جز مكان هاى كمتر شناخته شده است .

اكثر گردشگرانى كه به اين مكان سفر مى كنند، از كشورهاى انگلستان و اسكاتلند هستند. و با گزارش امار توريستى جمعيت ثابت مارماريس كم تر از 4000 نفر است. كه در فصل هاى سفر به 300 یا 400هزار نفر مى رسد. تاریخ سکونت در شهر مارماریس به 6 قرن قبل از میلاد حضرت مسیح بر می گردد. این شهر در زمره شهرهای پربازدید ترکیه قرار دارد. وجود سواحل دريايى اژه و مديترانه اى با صخره هاى بزرگ ، غارهاى زيبا و اب هاى روان از دلايل جذب توريست ها مى باشد .

مارماريس شبهاى بسيار زيبا و سرزنده ای دارد. و در خيابان ها و بندرگاه ها مى توان توريست هايى كه در حال تفريح هستند را مشاهده كرد. و در شهر مارماريس تمامى هتل ها در مركز شهر و یا در نزديكى مركز شهر واقع هستند. و دورترين هتل ها 8 كيلومتر فاصله دارند. هتلهاى ساحلى بهم وصل هستند و زيبايى و سرسبزى و طبيعت بكر شهر مارماريس همتا ندارد.

مراكز خريد براحتى در دسترس هستند. و همگى در مركز شهر واقع هستند. معروف ترين بازار مارماريس كاپالى چارشى یا همان بازار سر پوشيده است.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

سوالات متداول

بهترین زمان سفر به مارماریس چه فصلی است؟

بهترین زمان سفر به مارماریس اواسط بهار و اوایل پاییز است، چرا‌که در این زمان هوا بسیار معتدل بوده و شلوغی و ازدحام تعطیلات تابستانی را هم ندارد.

ریشه نام مارماریس چیست؟

مارماریس از واژه مارمارون به معنی سنگ مرمر گرفته شده و دلیل این نامگذاری، فراوانی سنگ‌های مرمر در این شهر است.

در پارک ملی مارماریس چه گیاهانی وجود دارد؟

اصلی‌ترین گیاه موجود در پارک ملی مارماریس کاج سرخ است که موجب شهرت این پارک شده است.

بلوط، سرو، سماق، بج، خرزهره، و برگ بو نیز از دیگر گیاهانی هستند که در پوشش گیاهی پارک ملی مارماریس مشاده می‌شوند