تور قطر

کشور قطر به عنوان یکی از ثروتمندترین کشور های خاورمیانه شناخته شده و دارای منابع گاز بسیار زیادی می باشد. این کشور در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و تنها مرز زمینی آن با کشور عربستان می باشد. لازم به ذکر است که کشور قطر دارای مرز های آبی با ایران، بحرین، عراق و امارات می باشد. اقتصاد قدرتمند قطر سبب شده تا این کشور به عنوان یکی از توریستی ترین کشور های جهان شناخته شود. 

همان طور که گفته شد، این کشور به عنوان شبه جزیره ای در حوالی خلیج فارس شناخته می شود. نام رسمی این کشور دولت قطر بوده و در بسیاری از مجمع های بین المللی با نام دولت قطر حاضر می شود. بر اساس تخمین های انجام شده، مساحت کشور قطر حدودا 11500 کیلومتر مربع می باشد که ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. پایتخت این کشور شهر دوحه بوده که قطعا نام آن را شنیده اید. شهر دوحه به عنوان یکی از بهترین شهر های دنیا شناخته شده که از فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا بهره مند است. در کنار شهر دوحه، الریان نیز به عنوان دیگر شهر بزرگ این کشور شناخته شده که مساحت زیادی را در تناسب با دیگر مناطق این کشور دارد.

زبان رسمی مردم عربی و انگلیسی بوده اما اکثریت مردم این کشور تسلط زیادی به زبان انگلیسی دارند. جمعیت مردم قطر حدودا 2.9 میلیون نفر بوده که 32 هزار نفر از این جمعیت را ایرانیان تشکیل می دهند. این کشور به 98 منطقه مجزا تقسیم بندی شده و دارای 8 شهرداری می باشد که کنترل شهر ها را در اختیار دارند. نوع حکومت این کشور پادشاهی مشروطه یا حکومت متمرکز می باشد. لازم به ذکر است که واحد رسمی پول این کشور ریال می باشد.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

سوالات متداول