تور هند

از : 11,000,000 تومان +850 دلار
از : 34,995,000 تومان

آشنایی با کشور هندوستان 

هندوستان کشوری است که در جنوب آسیا قرار گرفته و یکی از بزگترین کشورهای دموکراسی جهان به شمار میرود. کشور هند دارای فرهنگ و تاریخی غنی میباشد که طبق نظریه محققان یکی از اولین حکومت های پویای تشکیل شده میباشد. هندوستان حدودا یک ششم جمعیت کره زمین را در خود جای داده و به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته میشود. همچنین این کشور هفتمین کشور از لحاظ وسعت محسوب میشود. اقتصاد هندوستان یکی از مهمترین اقتصادهای جهان به شمار میرود و ششمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب میشود؛ اما با این حال 35% مردم هندوستان زیر خط فقر قرار دارند. طبق اخرین آمار، جمعیت هندوستان به 1 میلیارد و 350 هزار نفر میرسد. ایرانیان برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزای هند دارند؛

 

نمای کلی از کشور هند

  • هند دومین کشور پرجمعیت جهان (پس از چین) با جمعیتی بالغ بر 1.37 میلیارد نفر (در سال 2020) است. این کشور به ۲۹ ایالت و ۷ قلمرو اتحادیه تقسیم شده است.
  • هند با مساحت 3287263 کیلومتر مربع، هفتمین کشور بزرگ جهان است که حدود یک سوم مساحت ایالات متحده آمریکا است.
  • پایتخت و بزرگترین منطقه شهری هند دهلی (نو) است. دومین شهر بزرگ بمبئی است. زبان های رسمی هندی-اردو و انگلیسی هستند (قانون اساسی هند 22 زبان شناخته شده را فهرست کرده است).
  • نام رسمی: بهارات گاناراجیا
  • شکل کوتاه محلی: بهارات
  • شکل بلند متعارف بین المللی: جمهوری هند
  • فرم کوتاه متعارف بین المللی: هند
  • کد کشور ISO: in, IND
  • کد تماس کشور: 91+

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

سوالات متداول

مشهورترین غذاهای هندی کدام اند؟

از مشهورترین غذاهای هندی که بین گردشگران هم محبوبیت زیادی دارد، می‌توان به مرغ کره‌ای، سمبوسه، مرغ تندوری، روغن جوش (خورشت بره)، خورشت سیب زمینی و نخود اشاره کرد

زبان رسمی مردم در هند چیست؟

زبان رسمی مردم هندی و انگلیسی است، اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت البته زبان هندی هم در مناطق شهری و روستایی این کشور رایج است.

فرودگاه دهلی با مرکز این شهر چقدر فاصله دارد؟

فرودگاه گاندی شهر دهلی در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز این شهر قرار دارد و وسعت آن چیزی در حدود ۲۰۰۰ هکتار است. مسافرانی که از طریق این فرودگاه وارد شهر دهلی می‌شوند، می‌توانند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خود را به مناطق مختلف شهر دهلی برسانند.

آیا امکان گرفتن ویزای توریستی هند بدون دعوتنامه وجود دارد؟

بله، برای سفر به شهرهای مختلف کشور هند باید حتما پیش از عزیمت به این کشور ویزا بگیرید و گردشگران ایرانی به راحتی می‌توانند بدون دعوتنامه هم برای ویزای توریستی این کشور اقدام کنند.

بهترین جاذبه های طبیعی هند کدام اند؟

دریاچه دال در جامو و کشمیر، ماجولی در آسام، فلات کاس در ماهاراشترا، دره نوبران در لاداخ، دریاچه چاندرتال در هیماچال و جزیره آگاتی از جمله معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی هند است.

مدت زمان پرواز دهلی از مبدا تهران چند ساعت است؟

به طور متوسط مدت زمان پرواز تهران به دهلی و بالعکس حدود ۴ است، این پرواز در حال حاضر به صورت رفت و برگشت و فقط  توسط هواپیماهای ایرلاین ماهان انجام می‌شود.

بهترین زمان برای سفر به کشور هند چه زمانی است؟

اگر قصد سفر به کشور هند را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در اواخر فصل پاییز به این سرزمین سفر کنید. دمای هوای هند در اواخر فصل پاییز نسبت به سایر فصول متعادل‌تر است و رطوبت هوا در این فصل به کمترین میزان خود می‌رسد.