تور مالدیو

 معرفی کلی مالدیو

به طور کلی می توان این کشور را به دو دسته جزایر جنوبی و جزایر شمالی تقسیم کرد. همه این جزایر در یک سری موارد مانند طبیعت استوایی، آب های زلال و سواحل شنی شباهت هایی دارند، اما امکانات آن ها برای پذیرایی از مهمانان متفاوت است.

 جزایر جنوبی بر خلاف قسمت شمالی، در اغلب فصول سال خلوت هستند و اگر علاقه‌مند به گردش در یک طبیعت بکر هستید، پیشنهاد می شود که این جزایر را انتخاب کنید. با این حال هزینه اقامت در این نواحی بسیار گران تر است. همچنین این جزایر مناسب سفر خانوادگی نیستند و توصیه می شود که هنگام سفر به جزایر جنوبی فرزندان خود را همراه نبرید؛ زیرا برای رفت و آمد بین جزایر مختلف باید به صورت مکرر از قایق استفاده کنید و ممکن است کودکان شما در این فرایند دچار دریازدگی شوند. همچنین تفریحات رایج این جزایر برای کودکان مناسب نیست و ممکن است کودکان شما از این سفر لذت نبرند.

جزایر شمالی نسبت به جزایر جنوبی مسافران بیشتری را می پذیرند؛ زیرا از یک سو اغلب این جزایر یک فضای سفر خانوادگی را فراهم کرده اند و از سوی دیگر در آن ها تفریحات بیشتری برای وقت گذرانی فرزندان شما وجود دارد. به عنوان مثال، اغلب این جزایر همه امکانات غواصی زیر آب را برای همه سنین فراهم کرده اند و شما می توانید از گردش در کنار سایر اعضای خانواده حسابی لذت ببرید.

این کشور طی دهه های اخیر به یکی از مشهورترین نواحی توریستی جهان تبدیل شده است و دلیل اصلی شهرت آن، آب های فیروزه ای، سواحل نقره ای و هتل های دریایی آن است. در این کشور بهترین امکانات را برای گذران یک تعطیلات بی نقص در اختیار خواهید داشت.

مراحل رزرو تور

تماس با آژانس و دریافت مشاوره
ارسال قرارداد و واریز هزینه تور
تحویل مدارک و شروع سفر
پشتیبانی ۲۴ ساعته تا پایان سفر

تورهای پیشنهادی

  سوالات متداول

  مالدیو کجاست؟

  مالدیو مجموعه ای از چند جزیره گردشگری است که دورتا دور آن را آب های اقیانوس هند فرا گرفته است. این سرزمین به هندوستان نزدیک است و با فاصله ی دریایی کمی با کشور هندوستان را دارد. کشور مالدیو در زیر خط استوا قرار دارد و آب و هوای این سرزمین گرم و مرطوب است. در سفر به مالدیو آب و هوای استوایی را تجربه می کنید.

  چرا به مالدیو سفر کنیم؟

  مالدیو  از  ۱۲۰۰ جزیره مرجانی تشکیل شده است که چشم اندازه‌ای بی نظیری را تشکیل داده است. این سرزمین حدود ۷ استان دارد و نام پایتخت آن هم ماله است. مساحت مجمع الجزایر مالدیو ۲۹۸ کیلومتر مربع است و حدود ۹۰ هراز کیلومتر مربع هم پهنه آبی دارد. خوب است بدانید که در کشور مالدیو تنها ۲۰۰ عدد جزیره از ۱۱۹۲ جزایر مرجانی دارای امکانات گردشگری و رفاهی هستند. این کشور در یک دهه اخیر از مقاصد محبوب برای توریست ها به حساب می آید. شما می توانید در کف اقیانوس هند اطراف مالدیو غواصی کنید. طبیعت آن هم زبانزد گردشگرهای جهان است.

  بهترین زمان سفر به مالدیو چه زمانی است؟

  بهترین زمان سفر به مالدیو  ژوئن تا نوامبر است. این سرزمین ژوئن تا نوامبر آب و هوای خنکی دارد. از دهم تیر تا پایان شهریور ماه فصل باران های تابستانی است و سامانه بارشی از شرق وارد این سرزمین می شود. به خاطر آب و هوای خنک و باران های موسمی بسیاری از توریست ها این فصل سال را برای سفر انتخاب می کنند.

  آیا ایرانی ها برای سفر به مالدیو نیازمند ویزا هستند؟

  برای سفر به مالدیو نیازمند به ویزا نیستید. نه تنها ایران بلکه تمامی کشورها نیازی به پرداخت ویزا ندارند و از همین رو گردشگرهای بی شماری به این منطقه سفر می کنند. از سوی مسئولان گمرگ برای شما مجوز اقامت توریستی صادر می شود که با آن حدود ده الی بیست روز می توانید در خاک کشور مالدیو باشید. مجوز اقامت برابر با همان ویزا است که برای آن بلیط رفت و برگشت، گواهی رزرو هتل و پاسپورت خود را باید به مسئول گمرک تحویل دهید.